Dni dla życia
Treść
W 243 miastach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Anglii, Irlandii, Australii, Belize, Hiszpanii, Gruzji i Armenii rozpoczyna się dzisiaj akcja na rzecz obrony dzieci poczętych - 40 Dni dla Życia. Będzie to największa edycja tej kampanii w historii ruchu. Przez okres Wielkiego Postu członkowie ruchu i obrońcy życia będą się modlić, pościć, a także czuwać przed klinikami aborcyjnymi, by doprowadzić do zaprzestania zabijania dzieci w łonach ich matek.
Los Angeles, San Francisco, Waszyngton, Chicago, Toronto, Calgary, Montreal, Londyn, Sydney, Melbourne, Madryt, Barcelona i Tbilisi to największe miasta, w jakich rusza dzisiaj kampania. Doświadczenia poprzednich lat pokazują, że ta forma modlitwy i świadectwa przynosi owoce. Od czasu rozpoczęcia kampanii w 2007 roku dziewięć klinik aborcyjnych zostało zamkniętych po czuwaniach modlitewnych prowadzonych w ich okolicy, ponad 40 pracowników porzuciło pracę tam, gdzie zabijane są poczęte dzieci. W sumie w kampanii do tej pory wzięło udział 400 tys. osób w 337 miastach.
- Najlepszą informacją jest to, że 3599 dzieci i ich matek udało się uchronić przed aborcją - podkreśla Shawn Carney, dyrektor kampanii 40 Dni dla Życia, w rozmowie z LifeSiteNews. - Oczywiście to są przypadki, o których wiemy, więc wszystkich może być o wiele więcej - dodaje. Jak podkreśla, już samo świadectwo modlitwy pod klinikami, gdzie zabijane są dzieci poczęte, może wiele zdziałać i wpłynąć na decyzje tych, którzy uzurpują sobie prawo do decydowania o życiu drugiego człowieka.
Maria Popielewicz
Nasz Dziennik 2011-03-09
Autor: jc