Czy własny księgowy to konieczność?
Treść
Wiele firm wciąż boryka się z wyborem optymalnego rozwiązania, jeśli chodzi o sprawy księgowości. Dziedzina ta jest na ogół trudna i wielu małych oraz średnich przedsiębiorców podejmuje współpracę z osobnymi księgowymi lub biurami rachunkowymi. Czy jednak nie ma innego wyjścia z tej sytuacji?
Jak wiadomo – korzystanie z usług prywatnego księgowego albo nawet i biura rachunkowego to nie lada wydatek. W dzisiejszych czasach usługi te są naprawdę kosztowne – prywatny księgowy może wymagać nawet 1500-2000 złotych za miesięczne prowadzenie naszej księgowości. Biuro rachunkowe z kolei to wydatek nieco mniejszy, ale wciąż wysoki.
Małe i średnie przedsiębiorstwa powinny oszczędzać
Nie od dziś wiadomo, że rynek w Polsce nie należy do najłatwiejszych. Konkurencja stale rośnie, przepisy są wymagające. Mali oraz średni przedsiębiorcy powinni przykładać dużą wagę do tego, na co wydają pieniądze z budżetu firmy. Księgowość to podobno jedna z najdroższych rzeczy, która często sprawia, że portfel firmy się uszczupla.
W poszukiwaniu tańszych opcji, ale nie gorszych jakościowo, możemy natrafić na programy służące do samodzielnego księgowania online.
Czy program do księgowania to dobry pomysł?
W dobie ery internetowej jak najbardziej. Warto przejrzeć oferty różnych programów i porównać je ze sobą. Na pewno powinniśmy zwracać uwagę na to, czy dane narzędzie oferuje kompleksowe funkcje. Musimy wiedzieć, że w dzisiejszych czasach programy tego typu są rozwinięte.
Idealnym tego przykładem może być innowacyjny program Taxomatic, w którym możemy nie tylko wystawić fakturę czy dodać do chmury faktury już istniejące, ale również prowadzić księgę przychodów i rozchodów, generować deklaracje urzędowe oraz Jednolity Plik Kontrolny, prowadzić Magazyn, tworzyć bazy danych, a także przewidywać składki podatkowe, przeglądać analizy i raporty, a nawet korzystać z usług Poczty Polskiej.
Taxomatic – którą wersję wybrać?
Jeśli zdecydujemy się na program Taxomatic, musimy wiedzieć, że czeka nas kolejny wybór. Będziemy musieli podjąć decyzję odnośnie pakietu, który nas najbardziej zainteresuje.
Na każdego nowego użytkownika narzędzia czeka darmowa, próbna wersja, która pozwala poznać podstawowe funkcje programu. Dzięki nim łatwiej nam będzie zrozumieć mechanizmy działania narzędzia, jego intuicyjny interfejs oraz zobaczyć, jakie funkcje czekają na odkrycie po wykupieniu płatnej subskrypcji. A płatnych pakietów są aż 3 – MINI, LITE oraz MAX. Każdy z nich występuje w korzystnej cenie.
Autor: Silesian
Tagi: księgowy