Czy ciężarna musi zapomnieć o gabinecie kosmetycznym?
Treść
Przyszłe matki, mając na względzie zdrowie swojego dziecka, jak również swoje, często słysząc kolejne porcje zakazów i nakazów wolą dmuchać na zimne. Jedną z takich z utartych powszechnie obiegowych opinii jest fakt, że ciężarna powinna omijać szeroko gabinet kosmetyczny. Kobiety, które często korzystają z usług kosmetologa muszą na 9 miesięcy wstrzymać się od ulubionych zabiegów, które przynoszą im nie tylko relaks, ale często także przyjemność. Czy na czas ciąży trzeba rozstać się z kosmetologiem? Jakich zabiegów należy faktycznie unikać?
Zabiegi, które mogą pomóc
Zacznijmy od tych zabiegów, które nie tylko są dopuszczalne, ale w praktyce po prostu pomagają ciężarnym przejść przez ten trudny dla ich ciała okres. Oczywiście, ciąża dla większości z nas jest jednym z najbardziej radosnych okresów. Burza hormonalna, jaka ma miejsce w organizmie ciężarnej, daje wiele dobrego zwłaszcza w sferze naszej kondycji psychicznej. Niestety okres ten to także czas, który przysparza nam zupełnie nowe problemy utrudniające codzienne funkcjonowanie.
Przede wszystkim pamiętać musimy, że organizm kobiety w ciąży ma tendencję do gromadzenia wody. To przekłada się na jego skłonność do obrzęków. Obrzękom u ciężarnej zwykle ulegają nogi, które dźwigać muszą dużo większy niż do tej pory ciężar. Ogólnie rzecz ujmując, nogi to ten element ciała ciężarnej, który wymaga szczególnej opieki. Walka może toczyć się nie tylko z obrzękami, ale również odciskami i modzelami. Pomóc mogą masaże stóp, czy delikatne peelingi, które oferowane są przez specjalistycznych salon kosmetyczny.
Kolejnym schorzeniem, które często dotyka ciężarne kobiety są rozstępy. Tu tak samo jak w przypadku obrzęków doskonałym rozwiązaniem są masaże ujędrniające i poprawiające elastyczność skóry. Są to zabiegi, które poza poprawą kondycji skóry poprawiają także jej samopoczucie. Oczywiście, nie jest tak, że wszystkie wymienione problemy na pewno dotkną każdą ciężarną. Są to zwyczajnie częste dolegliwości, diagnozowane u dużej liczby ciężarnych.
Zabiegi, których nie zaleca się ciężarnej
O ile delikatne peelingi są dozwolone, o tyle przyszłe mamy unikać powinny peelingów chemicznych. W ciąży nie powinno się poddawać zabiegom, w czasie których do krwiobiegu mogą przedostać się niepożądane substancje chemiczne. W myśl za tym odpadają zabiegi takie jak wypełnienia, jak i makijaż permanentny. Substancje wprowadzone pod skórę w trakcie tych zabiegów mogą bowiem dostać się do krwi, a za jej pomocą do organizmu rozwijającego się płodu. Unikać winniśmy także zabiegów drenujących, które pobudzają organizm do wydalania toksyn, które wydalane są także do krwi.
W okresie ciąży nasz organizm może mieć zmożoną produkcję estrogenów, które przekładają się na przebarwienia skóry. Stąd też nie zaleca się w ciąży korzystania z kąpieli słonecznych i solarium.
Dbać należy także o zachowanie dobrego samopoczucia. Stąd też nie zalecane są zabiegi, w efekcie których dojść może do poszerzenia naczyń krwionośnych i przegrzania organizmu. Wszelkie sytuacje, które mogą przyczynić się do utraty przytomności są szczególnie niebezpieczne zarówno dla matki jak i płodu. Na ten czas lepiej zrezygnować z kąpieli i masaży rozgrzewających.
Zrezygnować należy także, z zabiegów z wykorzystaniem fal radiowych i prądów.
Autor: http://benessere.pl/
Autor: Silesian