Czuwania przed centrami aborcyjnymi
Treść
Ruszyła ogólnoświatowa kampania "40 Dni dla Życia". Przez okres Wielkiego Postu przed ośrodkami aborcyjnymi o ocalenie dzieci nienarodzonych będą się modlić ludzie z całego świata. Do Amerykanów i Kanadyjczyków, którzy zainicjowali tę akcję, dołączą w tym roku mieszkańcy Australii i Irlandii Północnej.
Czuwania modlitewne połączone z postem oraz nabożeństwa w pobliżu centrów aborcyjnych i siedzib organizacji Planned Parenthood przeprowadzane są w tym roku w 127 miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady. Swój udział zgłosili także młodzi ludzie z Australii oraz przedstawiciele dwóch miast Irlandii Północnej. Członkowie Precious Life, największej irlandzkiej organizacji obrońców życia, zamierzają w ten pokojowy sposób przeciwstawiać się planowanej liberalizacji przepisów aborcyjnych w ich kraju. Czuwania odbywają się w Belfaście i Derry.
Dyrektor amerykańskiej kampanii "40 Dni dla Życia" Shawn Carney mówi o rosnącym entuzjazmie, z jakim spotyka się ta inicjatywa. "Podczas gdy część Amerykanów świętuje wybór najbardziej proaborcyjnego prezydenta w historii kraju, obrońcy życia ze 118 miast w 41 stanach, a także miasta kanadyjskie i Australia, będą jednocześnie uczestniczyć w modlitwach, które niosą wielką nadzieję" - powiedział w rozmowie z portalem LifeSiteNews.
Dotychczasowe owoce akcji są nie do przecenienia. W czasie odbywających się od 2007 roku czuwań zamknięto trzy centra aborcyjne. Ocalone zostało życie 1128 dzieci poczętych. Kilkanaście osób porzuciło pracę w tego typu placówkach.
Łukasz Sianożęcki
"Nasz Dziennik" 2009-02-26
Autor: wa