Brazylia pokonana

Sensacja w Copa America! Broniąca mistrzostwa Ameryki Południowej Brazylia przegrała z Meksykiem 0:2 (0:2).

To wielka niespodzianka, a "Canarinhos" nie usprawiedliwia nawet absencja gwiazd pokroju Ronaldinho, Kaki czy Ronaldo. Podopieczni trenera Dungi byli wczoraj tłem dla świetnie dysponowanych rywali, szczególnie do przerwy prezentując się fatalnie. Meksyk rozstrzygnął mecz w kilka minut - najpierw w 21. min Nery Castillo sprytnie uderzył z bliska, a po pół godzinie gry pięknym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Ramon Morales. Brazylijczycy w drugiej połowie rzucili się do ataków, ale przypominali jeźdźca bez głowy. Nie wykorzystali kilku ledwie sytuacji, a sami mogli przegrać jeszcze wyżej.
W drugim meczu grupy B Chile pokonało 3:2 (1:2) Ekwador, choć jeszcze na dziesięć minut przed końcem przegrywało. Gola na wagę kompletu punktów w 87. min zdobył Carlos Villanuevam, który efektownie wykonał rzut wolny.