Bramka Wolskiego

Wojciech Wolski z Colorado Avalanche zdobył bramkę i odnotował dwie asysty w wygranym przez jego drużynę meczu NHL z Calgary Flames 7:3. W spotkaniu Toronto Maple Leafs z Senators w Ottawie (5:6) punkt za asystę uzyskał Mariusz Czerkawski.
Urodzony w Zabrzu 19-letni Wolski był jedną z gwiazd wczorajszego meczu w Denver. Na lodowisku przebywał 9.23 min, czego efektem była nie tylko bramka - pierwsza w NHL, w 4.02. min meczu, dająca prowadzenie jego drużynie - ale także dwie asysty, przy golach Słowaka Marka Svatosa i Johna-Michaela Lilesa. Właśnie ta trójka - Svatos (popisał się hat trickiem), Wolski, Liles - otrzymała nagrody przyznawane tradycyjnie najlepszym zawodnikom meczu.
Czerkawski grał 12.39 min, ale ani razu nie trafił krążkiem do bramki rywali. Jego zasługą jest jednak gol, który strzelił Bryan McCabe, wyrównując w 24. min stan meczu na 1:1. Remis (5:5) utrzymał się w tym meczu do końca dogrywki, jednak końcowy sukces odnotowali gospodarze. Dan Heatley jako jedyny zdobył bramkę w serii rzutów karnych i Senators wygrali mecz 6:5. Natomiast czeski bramkarz drużyny z Ottawy Dominik Haszek obronił rzut karny wykonywany przez słynnego Erica Lindrosa, a także dwa inne, które strzelali Kyle Wellwood i Jason Allison.
Rzutu karnego, ale egzekwowanego w czasie meczu (w trzeciej tercji), nie wykorzystał Słowak Miroslav Szatan z New York Islanders - jego strzał obronił były bramkarz "Wyspiarzy" Roberto Luongo z Florida Panthers. Szatan wcześniej zdobył bramkę, w 7. minucie, jednak Islanders przegrali mecz 1:3. Powiodło się Wolskiemu, powiodło i innemu debiutantowi w NHL. Rosjanin Aleksander Owieczkin zdobył dla Washington Capitals zwycięską (3:2) bramkę w meczu z New York Rangers.