Bitwa na śmierć i życie
Treść
Książka o „Agacie”. W połowie czerwca tego roku na oczach całej Polski toczyła się walka o życie nie-narodzonego dziecka nastoletniej „Agaty” z Lublina. Walka ta została przegrana.
17 czerwca w jednej z gdańskich lecznic 12-tygodniowe nienarodzone dziecko „Agaty” zostało zabite. Jak napisali autorzy książki „»Agata«. Anatomia manipulacji”, Tomasz Terlikowski i Joanna Najfeld, dziecko musiało już mieć wówczas „około 10 centymetrów, poruszało się, miało wykształcony mózg, odczuwało ból, uciekało przed narzędziami lekarza”. Książka, która w tych dniach trafi do księgarń, jest efektem dziennikarskiego śledztwa. Krok po kroku pokazuje, w jaki sposób środowiska proaborcyjne, z „Gazetą Wyborczą” w roli głównej, doprowadziły do zabicia dziecka. W tej walce przegrali wszyscy, łącznie z dziennikarzami proaborcyjnych mediów. Bo trudno przypuszczać, by czuli satysfakcję z wygranej, która polegała na uśmierceniu dziecka.
W książce, oprócz kulisów manipulacji, znajdziemy przypomnienie faktów, które mogły umknąć wielu obserwatorom. Jak choćby list otwarty napisany przez Jana Pospieszalskiego do ojca chłopaka „Agaty”. Poza Pospieszalskim chyba nikt nie zapytał wtedy o rodziców tego chłopca. W liście czytamy m.in.: „Pa-nie Profesorze, wiem o Panu tyle, że jest Pan wykładowcą akademickim. Pewnie jesteśmy w podobnym wieku. Mój syn, Franek, też ma 15 lat i tak jak Pański syn mógłby być chłopakiem »Agaty«. Dziwne, że przez ten cały czas, gdy ważyły się losy pańskiego wnuka, nie słyszeliśmy, żeby zajął Pan stanowisko (…). Dlaczego uważam, że powinien Pan zareagować? Otóż dlatego, że jest Pan ojcem niepełnoletniego chłopaka, za którego postępowanie jest Pan odpowiedzialny zarówno w wymiarze moralnym, jak też w aspekcie prawnym”.
Omawiając sprawę ewentualnej ekskomuniki dla pani minister Ewy Kopacz, autorzy przytaczają wypowiedzi wielu hierarchów kościelnych w podobnych sprawach. Cytowani są m.in. kard. Joseph Ratzinger, kard. Francis Arinze, czy abp Raymond Burke, obecnie prefekt Najwyższego Trybunału Stolicy Apostolskiej. Wszyscy oni z najwyższą powagą podchodzą do kary ekskomuniki za udział lub współudział w zbrodni aborcji. Ważna książka, dobrze, że powstała. Jak zapowiadają wydawcy, po 14 sierpnia zostanie rozesłana do przeciwników „cywilizacji śmierci”.
J. Najfeld, T. P. Terlikowski, „Agata”. Anatomia manipulacji. Wyd. FRONDA – Wydawnictwo AA, Warszawa – Kraków 2008
źródło: "Gośc Niedzielny" 33/2008
Autor: wa