Przejdź do treści
Przejdź do stopki

Bioetyka w ujęciu Jana Pawła II

Treść

Myśl bioetyczna Jana Pawła II jest nieustannie aktualna. Podczas konferencji "Bioetyka pokolenia Karola Wojtyły" dr Wanda Półtawska, o. Karol Meissner OSB, prof. Zbigniew Chłap, osoby współpracujące z Karolem Wojtyłą, zaprezentują jego wkład w rozwój myśli bioetycznej. Konferencja odbędzie się 14 stycznia w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

- Chcemy pokazać myśl ks. kard. Karola Wojtyły oraz ludzi, którzy razem z nim już w latach 50., 60. ubiegłego stulecia przyczynili się do promocji ludzkiego życia, sakramentalnego małżeństwa, chrześcijańskiej rodziny - zachęca Patrycja Zielonka, koordynator działań konferencyjnych z Międzywydziałowego Instytutu Bioetyki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Zaproszeni na konferencję prelegenci to w znacznej części świadkowie działalności ks. kard. Karola Wojtyły. Ich prezentacje będą dotyczyć m.in. tematów: Współpraca ks. kard. Karola Wojtyły z lekarzami i pielęgniarkami (dr Wanda Półtawska), Początki myśli bioetycznej i Instytutu Bioetyki w Krakowie (o. prof. dr hab. Karol Meissner OSB), Przyszłość i promocja myśli bioetycznej Karola Wojtyły (ks. abp Henryk Hoser). Konferencji towarzyszyć będzie niezwykła wystawa, na której zaprezentowane zostaną nigdy wcześniej niepokazywane rękopisy krakowskiego kardynała wykorzystane przez Papieża Pawła VI w encyklice "Humanae vitae", przechowywane w archiwum Kurii Metropolitarnej w Krakowie. Wstęp na sesję jest bezpłatny. Do 8 stycznia zainteresowani mogą zgłaszać swój udział w konferencji na stronie Międzywydziałowego Instytutu Bioetyki UPJPII http://www.bioetyka.krakow.pl.

Małgorzata Bochenek

Nasz Dziennik Czwartek-Piątek, 5-6 stycznia 2012, Nr 4 (4239)

Autor: au