Baraże: wylosowano pary
Treść
Wczoraj w Zurychu odbyło się losowanie par barażowych eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. W strefie europejskiej o trzy miejsca w turnieju finałowym w Niemczech zagrają: Hiszpania ze Słowacją, Szwajcaria z Turcją oraz Norwegia z Czechami.
W barażach strefy europejskiej bierze udział sześć drużyn z drugich miejsc grup eliminacyjnych. Dwa zespoły z najlepszym bilansem - Polska i Szwecja - zapewniły sobie bezpośredni awans.
Przed losowaniem rozstawione zostały trzy drużyny najwyżej notowane w rankingu FIFA: Czechy, Hiszpania i Turcja. Do nich dolosowano pozostałe ekipy. Pierwsze mecze barażowe rozegrane zostaną 12 listopada, a rewanże - 16 listopada. Zwycięzcy zagrają w mistrzostwach świata w Niemczech.
Poza Europą odbędą się jeszcze dwa baraże: Urugwaj zmierzy się z Australią (pierwszy mecz w Urugwaju), a Trynidad i Tobago rywalizować będzie z Bahrajnem (pierwszy mecz w Trynidadzie).
MP, PAP
"Nasz Dziennik" 15-16 października 2005
Autor: mj