Antarktyda - kraina pingwinów
Treść
Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu "Inne kraje, inne ludy". Tym razem w niedzielę o godz. 16.00 Mieczysław Skrzypek opowie o podróży na Antarktydę i Antarktykę - przez kanał Beagle, Ziemię Ognistą do latarni morskiej "końca świata". Podróż odbyła się statkiem turystyczno-badawczym Polar-Star, trwała 10 dni.
Antarktyda - światowy biegun zimna, najbardziej wietrzny obszar na kuli ziemskiej, to także kontynent najwyższy, najsuchszy. Jej lody o grubości sięgającej nieco ponad 4500 m stanowią 90 proc. światowych zapasów słodkiej wody. Niezamieszkała przez ludzi jest obecnie obszarem badań i turystyki ekstremalnej.
Podczas spotkania będzie można usłyszeć wiele ciekawych opowieści i obejrzeć piękne przezrocza.
EI
"Nasz Dziennik" 2006-03-10
Autor: ab