20. kolejka piłkarskiej ekstraklasy
Treść
Choć obie drużyny dzieli w tabeli przepaść, wcale nie jest powiedziane, że  outsider z Zabrza musi polec w starciu z liderem z Poznania. Mecz Górnika z  Lechem zapowiada się jako wydarzenie 20. kolejki piłkarskiej ekstraklasy.  
Spoglądając przez pryzmat pozycji obu drużyn, nie powinno być  wątpliwości. Życie, sport nie jest jednak tak proste i oczywiste, zawiera w  sobie sporo niedopowiedzeń, tajemniczości i w tym przypadku może odegrać ono  istotną rolę. Górnik zamyka tabelę, to fakt, ale zimą przemeblował skład, urósł  w siłę i w przyszłość patrzy z optymizmem. Aby jednak wszystkie ambitne cele  zrealizować, zabrzanie muszą w pierwszym rzędzie uratować ligowy byt. To pociąga  za sobą konieczność zdobywania punktów również z wyżej notowanymi rywalami,  także tymi ze ścisłej elity. Czy zatem Henryk Kasperczak znajdzie sposób na  Franciszka Smudę, czy jego Górnik zdoła odprawić z kwitkiem Lecha? Poznaniacy  wygrali sześć ostatnich meczów, ostatni raz przegrali w październiku, prowadzą w  tabeli, marzą o mistrzostwie, ale... nie czują się najlepiej na Śląsku. Polegli  w Chorzowie, zremisowali w Bytomiu i Górnik o tym dobrze wie. 
Ciekawie  powinno być również w Bełchatowie i Białymstoku, gdzie przeegzaminowani zostaną  inni kandydaci do tytułu. 
Program 20. kolejki: piątek: Polonia Warszawa -  ŁKS Łódź (17.45), Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (20.00); sobota: Odra  Wodzisław - Śląsk Wrocław (14.45), Cracovia - Lechia Gdańsk (17.00), PGE GKS  Bełchatów - Wisła Kraków (18.15), Polonia Bytom - Ruch Chorzów (19.15);  niedziela: Górnik Zabrze - Lech Poznań (14.45), Arka Gdynia - Piast Gliwice  (14.45). 
Pisk
"Nasz Dziennik" 2009-03-13
Autor: wa
 
                    