18. kolejka piłkarskiej ekstraklasy
Treść
Derby - stolicy między Polonią i Legią oraz Śląska między Ruchem Chorzów i  Górnikiem Zabrze, oraz pojedynek Bełchatowa z Lechem Poznań zapowiadają się jako  wydarzenia pierwszej w 2009 roku kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dziś  zainauguruje ją spotkanie Polonii Bytom z Wisłą Kraków.
Za naszymi  ligowcami ponaddwumiesięczna przerwa, nic więc dziwnego, iż oni sami, nie mówiąc  o kibicach, są spragnieni meczowych emocji. I nie zabraknie ich już na samym  starcie. Na dzień dobry w Bytomiu Polonia sprawdzi możliwości Wisły i choć to  goście będą faworytami - zapowiada walkę o pełną pulę. I nie blefuje, wszak  jesienią potrafiła znaleźć sposób na Legię i Lecha - czyli wie, co mówi.  Wieczorem na Konwiktorskiej w Warszawie rozpoczną się wielkie derby stolicy.  Zapowiadają się pasjonująco, zwłaszcza że zarówno Polonia, jak i Legia myślą o  najwyższych celach, czyli krótko mówiąc, chcą zdobyć mistrzostwo Polski. Goście  mają kłopoty: z powodu kontuzji na boisku nie pojawią się Bartłomiej Grzelak i  Dickson Choto. Prowadzący po jesiennych bojach Lech w niedzielę zagra w  Bełchatowie - i będzie faworytem, niezależnie od zmęczenia pucharowym starciem z  Udinese Calcio. Gospodarze wyjdą na boisko ze świadomością, iż ewentualna  porażka może oznaczać gigantyczne kłopoty z realizacją celu, jakim jest walka o  ligowe podium. Poznaniacy - z wiedzą, iż marząc o mistrzostwie, nie powinni  pozwolić sobie na stratę punktów. Emocji nie zabraknie, to pewne, ale Bełchatów  bez Łukasza Garguły i Tomasza Jarzębowskiego jest dużo słabszy niż jesienią.  Niezwykle ciekawie powinno być także w Chorzowie - na Stadionie Śląskim w  śląskich derbach zmierzą się Ruch z Górnikiem Zabrze. Bardzo ważne spotkanie dla  układu sił w dolnych rejonach tabeli rozegrają Cracovia i Piast  Gliwice.
Pisk
Program 18. kolejki: 
piątek: Polonia  Bytom - Wisła Kraków (17.45), Polonia Warszawa - Legia Warszawa (20.00); sobota:  Cracovia Kraków - Piast Gliwice (14.45), Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (16.00),  Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław (17.00), Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia  (19.15); niedziela: Odra Wodzisław - ŁKS Łódź (16.45), PGE GKS Bełchatów - Lech  Poznań (17.00).
"Nasz Dziennik" 2009-02-27
Autor: wa
 
                    