Przejdź do treści
1
2
3
4
Przejdź do stopki

Wiadomości

Treść

Wsparcie dla emerytów i rencistów

Od 31 marca rusza wypłata trzynastych emerytur. W tym roku – za sprawą waloryzacji – będzie ona powiększona o prawie 15 procent. W okresie prekampanii wyborczej trwa licytacja partii na nowe programy socjalne dla Polaków.

Ks. kard. K. Krajewski przy grobie św. Jana Pawła II: Człowiek wolny jest niebezpieczny dla świata. Takich proroków świat zabija i poniewiera nimi także po śmierci

Dlaczego tak bano się Jana Pawła II, że trzeba było do niego strzelać? Bo wołał: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”? Nie gender, ale Chrystusowi? Dlaczego zabito ks. Jerzego Popiełuszkę? Bo mówił, że zło trzeba dobrem zwyciężać? Cały ubecki aparat przemocy bał się jednego księdza. Dlaczego zabito ks. Franciszka Blachnickiego? Bo dzielił się Ewangelią i wprowadzał ją w życie? Człowiek wolny jest niebezpieczny dla świata. Takich proroków świat zabija i poniewiera nimi także po śmierci – zaznaczył ks. kard. Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, podczas Mszy św. sprawowanej dziś przy grobie św. Jana Pawła II.

„W Jego ranach jest nasze zdrowie”

Od śmierci Jezusa świat nie jest już ten sam: odtąd każde cierpienie i samotność, każda radość i wszelka nadzieja, wreszcie każde ludzkie życie są włączone w konanie i śmierć Zbawiciela.