Czachor do historii

Jacek Czachor, motocyklista Orlen Teamu, zajął znakomite, dziesiąte miejsce w klasyfikacji zakończonego wczoraj Rajdu Dakar. Do historii przeszedł w sobotę, gdy metę etapu z Tambacounda do stolicy Senegalu minął na wspaniałej, drugiej pozycji.

Tak świetnego miejsca w historii najtrudniejszego rajdu świata nie zajął dotąd żaden Polak. Sukces naszego reprezentanta był tym cenniejszy, iż na trasę wyruszył ze 101. pozycji! - Przez pięć kilometrów nie mogłem wyprzedzić dwóch zawodników, ale gdy to zrobiłem, to wszystko poszło już bez problemów. Kolejnych rywali wyprzedzałem już tak jak tyczki slalomowe - powiedział Czachor. Szybszy (o 2,05 min) od Polaka był jedynie Brazylijczyk Jean de Azevedo.
Ostatni, wczorajszy etap wiódł wokół Dakaru i miał charakter pokazowy. Klasyfikacji nie zmienił, zatem Czachor utrzymał swą świetną, 10. pozycję. Na 24. miejscu zmagania zakończył Marek Dąbrowski. Wśród motocyklistów triumfował Francuz Cyril Despres (wszyscy startowali na KTM). Rywalizację kierowców samochodów wygrał jego rodak, Stephane Peterhansel (Mitsubishi).