Triumf Olofsson

Szwedka Anna Carin Olofsson wygrała wczoraj w słoweńskiej Pokljuce bieg na 7,5 km zaliczany do klasyfikacji biatlonowego Pucharu Świata. Polki uplasowały się na dalekich pozycjach.

Prowadząca w PŚ Anna Carin Olofsson popełniła wczoraj jeden błąd na strzelnicy, ale znakomicie pobiegła, dzięki czemu odniosła trzecie w sezonie zwycięstwo. Siedem sekund za nią metę minęła Rosjanka Tatiana Mojsiejewa, która strzelała doskonale (bez pudła), lecz biegła odrobinę wolniej od utytułowanej rywalki. Trzecie miejsce zajęła Niemka Kati Wilhelm (1 runda karna i 17 s straty do triumfatorki). Cztery reprezentantki Polski wczorajszego startu na pewno nie zaliczą do udanych. Najlepiej spisała się Magdalena Gwizdoń, ale i tak uplasowała się na dalekim, 39. miejscu. Zawodniczka BLKS Żywiec szanse na dobry występ zaprzepaściła podczas drugiej wizyty na strzelnicy, gdy w pozycji stojącej pomyliła się aż trzykrotnie, spadając w klasyfikacji (a była w czołówce). Krystyna Pałka zajęła 50. miejsce, Magdalena Nykiel - 56., a Katarzyna Ponikwia - 64.